Informace pro vás

UBYTOVÁNÍ

Apartmány jsou vzdáleny od moře pěšky asi 4 minuty. Všechny jsou orientovány s výhledem na moře a terasa před apartmánem vybízí k příjemnému večernímu odpočinku při sklence dobrého bílého nebo červeného vína. Pokoje jsou dvou až čtyřlůžkové, ale co se týče ubytování splníme Vaše jakékoliv požadavky. Apartmány mají kompletně vybavené kuchyně, samozřejmostí je sociální zařízení na kvalitní úrovni. Apartmány jsou vybaveny klimatizací. 

PODNEBÍ, PŘÍRODA, POČASÍ

Podnebí je zde subtropické s příznivým vlivem moře. Teploty vzduchu a moře umožňují příjemnou rekreaci již od začátku května až do konce října. Zataženo či deštivo zde bývá průměrně 2 dny v měsíci. Příroda odpovídá podnebí. Borové háje, odolné keře, ale i palmy, fíkovníky a datle…. Můžete tu vidět suchozemské želvy, ještěrky, nejedovaté hady (vždy utečou ) a občas i stádo koz v doprovodu místního pasáka.

MOŘE

Dokonale průhledné do velkých hloubek. Bezprostředně u pobřeží světlounce zelené, dále pak modré. Má ty nejneuvěřitelnější odstíny, jaké si jen dovedete představit. Pobřeží tvoří z velké části skaliska. Pláže jsou tedy malé, "intimní", převážně skalnaté s betonovými plotnami. Dostatečná hloubka již pár metrů od břehu. Přístup vhodný i pro velmi malé děti. V moři můžete vidět delfíny, mořské koníky, chobotnice, hvězdice a další. Mořští ježci se na plážích nevyskytují.

JÍDLO

doporučujeme vzít s sebou, protože je zde poměrně draho. Pokud však preferujete pohodlí, můžete vychutnat skvělou chorvatskou kuchyni v místních restauracích a barech. Doporučujeme mořské speciality, skvělé víno (pořídíte výhodně od místních) - pije se tady běžně po celý den s ledovou vodou jako střik, zmrzlinu (cukrárna = slastičarnica). Místní chleba (= kruh) je něco jako naše veka. Kdo chce, může si vzít s sebou tuzemský chleba a uchovat jej v ledničce (i týden není velký problém).

NA CO NEZAPOMENOUT

Přiměřené množství jídla a peněz (doporučujeme eura, které se běžně berou i v obchodech a restauracích). Nápoje na cestu, alkohol dle uvážení, potřeb a celních předpisů. Plážovou obuv (pantofle, sandály), fotoaparát či kameru, hodí se i dalekohled. Oblečení minimální (s nízkými teplotami se asi setkáte jen cestou). Deštník a pláštěnku klidně nechte doma (pokud by snad přece jen pršelo, tak by Vám stejně nepomohly). Vejde-li se Vám, tak i přenosnou plastovou "chladničku" na nápoje k vodě.

Kontakt

Ing. Bořek Nagy
Prostějov
+420 777 011 191
68648782
136-910-826

Náhodný obrázek

kaplicka velebit

 


 

 


 

 

 

Navšivte restauraci a kavárnu Arkáda Caffe v Prostějově

 

TOPlist